info@lazeryorumlari.com

Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

  1. İşlem sonrası işlem yerlerinde hafif bir kızarıklık, kabarıklık veya kaşıntı olabilir. İşlemden sonra uyguladığımız kremler sizin rahatlığınızı sağlayacaktır ancak işlem bölgelerini kaşımamalı ve travmatize etmemelisiniz.

  2. İşlem sonrası ilk günlerde daha sık olmak üzere ortalama iki kez işlem bölgelerinize size reçete edilen nemlendirici kremi özenle kullanınız.

  3.  İşlem yapılan bölgelerinizi güneş ışınlarınızdan özenle koruyunuz. Yüzünüz başta olmak üzere, koltuk altı, kol, bikini bölgesi ve bacaklarınıza uygun faktörlü güneş koruyucunuzu yazın 4 saatte bir tekrarlamak üzere sürün. Kış aylarında da güneşten korunmaya devam etmelisiniz.

  4. Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.

  5. Epilasyon yapılan bölgelerinde yaklaşık 12 saat deodorant, parfüm ve alkollü temizleme ürünleri kullanmayınız.

  6. İşlemden en az sekiz saat sonra soğuğa yakın ılık su ve cildinizi tahriş etmeyecek türden (bebek şampuanı vb) şampuanlar kullanarak duş alabilirsiniz.

  7. Cilt bakımı, peeling, kese yapımı, sıcak küvette banyo, hamam, sauna vb. cildinizde tahriş yapabilecek işlemler epilasyon sonrası yaklaşık 5-7gün ertelenmelidir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis